شناسه : 25562
ی., 12/13/2020 - 21:20
نویسنده : adminrazavi
روابط عمومی بسیج حقوقدانان خراسان رضوی

حل مشکل 160 واحد تولیدی و صنعتی در استان خراسان رضوی

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خبر داد: حل مشکل 160 واحد تولیدی و صنعتی
به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی غلامعلی صادقی از استمرار حمایت های حقوقی و قضایی از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان خراسان رضوی خبر داد.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در گفتگو با دفتر خبرگزاری میزان در مشهد با اشاره به توطئه های دشمنان، علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: جنگ اقتصادی دشمن شهروندان ما را هدف گرفته و ایجاد مضیقه در حوزه اقتصاد و همچنین ایجاد مشکلات معیشتی برای مردم از راهبردهای این جنگ بوده و این مسئله وظیفه مسئولان را در شرایط کنونی برای خدمت رسانی مطلوب سنگین تر می کند.
غلامعلی صادقی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در حوزه توانمندسازی اقتصادی کشور در سالهای اخیر و تأکیدات ریاست معزز قوه قضائیه در زمینه لزوم حمایت از تولید و صنعت گفت: مجموعه قضایی استان خراسان رضوی در قالب شورای قضایی استان و در چهارچوب یک کار جمعی و با اعمال نظارت گسترده توسط جامعه اطلاعاتی، اداره کل بازرسی، اداره کل تعزیرات حکومتی، دادستانی عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی توانسته ضمن برخورد با مفاسد، از وقوع مشکلات متعدد در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی پیشگیری نماید.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی یکی از برنامه های دادگستری استان در سال جاری را استمرار حمایت های حقوقی از واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و افزود: در بخشهای مختلف از جمله در حوزه معاونت قضایی دادگستری استان، معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، دادسراهای عمومی و انقلاب شهرستانهای استان و معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اقدامات خوبی در این زمینه به انجام رسیده که جای تقدیر دارد.
رئیس شورای قضایی خراسان رضوی برنامه بازدید مسئولان قضایی از شهرکهای صنعتی و واحدهای تولیدی در سراسر استان را اثربخش دانست و افزود: در سایه حضور مدیران دستگاه قضایی در واحدهای تولیدی مشکلات موجود از نزدیک بررسی و در جهت حل این مشکلات اقدام لازم صورت می پذیرد.
غلامعلی صادقی خاطر نشان کرد: بر این اساس طی 7 ماهه ابتدای سال جاری مشکل 160 واحد تولیدی و صنعتی در سطح استان حل و از بیکاری تعداد قابل توجهی از نیروهای خدوم کار پیشگیری بعمل آمده است.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تشکیل کمیسیون حل اختلاف و حمایت از سرمایه گذاری مشروع را نیز از اقداماتی دانست که توانسته تأثیر مثبتی در زمینه حل مشکلات واحدهای تولیدی داشته باشد و در کنار آن شعب ویژه رسیدگی کننده به اینگونه مسائل نیز بصورت مکمل در نظر گرفته شده است.
غلامعلی صادقی برگزار جلسات متعدد با اصحاب تولید و صنعت را مفید ارزیابی نمود و افزود: با توجه به مطالعات میدانی، بخشنامه های خوبی نیز در این جهت تهیه و به حوزه های قضایی ابلاغ شده است.
گفتنی است علاوه بر تشکیل شعب ویژه رسیدگی کننده به مسائل مربوط به حوزه تولید و صنعت از مسئولان قضایی خواسته شده تا در شهرستانها ضمن شناسایی موانع تولید بومی، در زمینه حمایت های حقوقی، ایجاد اشتغال و عدم تعطیلی واحدهای تولیدی و پیشگیری از بیکاری نیروهای کار تلاش مضاعفی صورت پذیرد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید