رئیس سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی :

استمرار حرکت بسیج در مسیر سازندگی و خدمت رسانی

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی دکتر فدوی در جلسه شورای معاونان و مشاوران سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی بر لزوم استمرار حرکت بسیج بر مدار سازندگی تأکید کرد.

دکتر فدوی که در جلسه شورای معاونان مشاوران سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی در مشهد سخن می گفت با اشاره به شرایط حساس کنونی کشور افزود: به فرموده مقام معظم فرماندهی کل قوا هم اکنون در شرایط یک «پیچ تاریخی» قرار داریم و در این میان ایران اسلامی با بهره گیری از روحیه کار و تلاش جهادی و فرهنگ بسیجی باید بتواند نقش خود را به ویژه با تأکید بر مناسبات آینده جهانی ایفا کند.

وی گفتمان حاکم بر سازمان بسیج به ویژه بسیح حقوقدانان را خدمت به مردم با شعار «نهضت خدمت رسانی عمومی» عنوان کرد و افزود: با توجه به وجود گفتمان ارزشمند حاکم بر این مجموعه به دنبال تبدیل گفتمان، به «اقدام و عمل» هستیم و انشاء الله با اقدامات در دست انجام، در آینده حرفهای بیشتری برای گفتن وجود خواهد داشت.

دکتر فدوی ارتقاء آگاهی های حقوقی و عمومی شهروندان را یکی از ضروریات کنونی دانست و افزود: جامعه حقوقی موظف است در این زمینه گامهای مؤثری بردارد و تلاش مضاعفی بخرج دهد چراکه تک تک ما در قبال جامعه مسئول هستیم. وی توجه به مفاهیمی مانند: « بهداشت حقوقی» را ضروری دانست و افزود: در همین زمینه نیازمند یک حرکت جهادی و فراگیر و فرهنگ سازی هستیم تا انشاء الله شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء شاخصهای بهداشت حقوقی فردی و اجتماعی باشیم.

دکتر فدوی وظیفه فرهیختگان در جامعه را بسیار سنگین دانست و افزود: جامعه برای پیشرفت و تحرک، نیازمند تلاش فرهیختگان و صاحبان علم و اندیشه است و به طور طبیعی حقوقدانان نیز به عنوان بخش مهمی از جامعه فرهیخته کشور می توانند نقش مؤثر خود را در قبال مردم ایفا نمایند.

وی شناساندن حقوق واقعی شهروندان را به آنها از جمله مواردی دانست که باید مورد اهتمام قرار گیرد چه آنکه در صورت آگاهی مردم از حقوق، تکالیف و وظایف شهروندی، شاهد کاهش تناضعات اجتماعی – حقوقی خواهیم بود.

دکتر فدوی یکی از راهبردهای سازمان بسیج حقوقدانان استان را پیگیری منطقی و قانونی مطالبات عمومی براساس منویات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» دانست و افزود: بحمدالله آحاد جامعه جملگی خود را بسیجی می دانند و همین همگرایی فرهنگی موجب موفقیت عملی اقدامات و افزایش حمایت های معنوی عمومی خواهد شد.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.