ابعاد و بازتاب عملیات موشکی مقتدرانه سپاه در خارج از مرزها

استقبال شخصیت ها و چهره های سیاسی از اقتدار موشکی

به گزارش گروه سیاسی روزنامه خراسان: حمله غافلگیر کننده موشکی ایران به مواضع تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه با ارزیابی ها و استقبال چهره ها و شخصیت های سیاسی همراه شد. این تحلیل ها البته فقط محدود به رسانه های رسمی نبود و کاربران شبکه های اجتماعی نیز تحلیل خود از این اتفاق را بازنشر دادند. از جمله محورهای مشترک این تحلیل ها تاکید بر ۲ نکته بود. اول این که در پی حادثه تروریستی تهران، انتقام از تروریست ها حق ایران بود و نکته دوم این که در حملات موشکی اخیر به تروریست ها اقتدار ایران نمایش داده شد، اقتداری که خود یکی از مهم ترین عوامل امنیت ایران و مانعی مهم مقابل ماجراجویی های خارجی علیه ایران است. تاجایی که روز گذشته در میان تحلیل ها و ارزیابی ها مختلف بر این که نکته تاکید می شد که اقتدار و نمایش اقتدار مانع و ضد جنگ است.  مسئولان، مقامات و چهره های سیاسی با استقبال از حمله موشکی سپاه به مقر تروریست های داعش آن را انتقام حمله داعش به تهران ارزیابی کردند.

آیت ا... نوری همدانی: سپاه با شلیک موشک‌های خود لرزه بر اندام دشمنان انداخت آیت‌ا... نوری‌همدانی در پیامی ضمن قدردانی از این اقدام شجاعانه سپاه تصریح کرد: سپاه پاسداران عزیز با مجاهدت و توانمندی و صلابت با شلیک موشک‌های خود لرزه بر اندام دشمنان این ملت انداخت و با رساترین صدا به جهانیان اعلام کرد ایران کشوری قدرتمند و سلطه‌ناپذیر است و دست هر توطئه‌گری را قطع و وجود متجاوز را محو خواهد نمود.

 هشدار رئیسی به تروریست ها و حامیانشان همچنین حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در جلسه تفسیر قرآن با اشاره به عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه داعش اظهار داشت: پیام عملیات اخیر آن است که اگر تلاش‌ها برای ناامنی ایران ادامه یابد، هیچ نقطه امنی در این عالم برای تروریست‌ها و حامیان مستکبر آن‌ها باقی نخواهد ماند.

 میرسلیم: بشتوانه حمله موشکی سپاه اراده مردم ایران است  سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی پیرامون حمله موشکی سپاه علیه مواضع تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه در کانال شخصی خود نوشت: پشتوانه حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اراده مردم قهرمان ایران است که در ٣٨ سال اخیر مبارزه با ظلم و جهل و نفاق را وجهه همت خستگی ناپذیر خود قرارداده است.

جهانگیری: خوشبختانه پاسخ مناسبی به گروه تروریستی داعش داده شد  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور  در دیدار با  نمایندگان مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس تاکید کرد: خوشبختانه پاسخ مناسبی به گروه تروریستی داعش داده شد و جمهوری اسلامی ایران در مقابل هر حرکتی پاسخی متناسب و سنگین خواهد داد. جهانگیری همچنین در این جلسه امنیت مردم را خط قرمز جمهوری اسلامی ایران برشمرد و با بیان اینکه ایران در مبارزه با تروریسم صادق و مقتدر است، گفت: توان موشکی ایران بازدارنده و در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه است

.   ظریف: توانمندی موشکی ایران کاملاً قانونی است  محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان هم که در سفر کاری خود به شمال آفریقا به سر می‌برد، در حساب توئیتری خود در واکنش به حملات موشکی سپاه نوشت: توانمندی موشکی ایران در جهت حفاظت از شهروندان خودمان و کاملا قانونی است و نبرد جهانی برای ریشه کن کردن داعش و تروریسم افراط گرا را پیش می‌برد.

«حسن قاضی‌زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار عکسی از شلیک موشک سپاه، در کانال تلگرامی خود نوشت: «وسَیَعْلَمُ الَّذینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ و آنان که ظلم و ستم کردند، به زودی خواهند دانست به چه کیفرگاه و دوزخ انتقامی بازخواهند گشت.»

  ولایتی: امنیت ایران خدشه ناپذیر است علی‌اکبر ولایتی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و حمله به مواضع داعش این اقدام را ارزشمند خواند و نوشت: مستقل‌ترین کشور جهان با اقتدار، پاسخ قاطع به بدخواهان، تروریست‌ها و دشمنان خود را در هر جایی که باشند داده و خواهد داد و امنیت ایران اسلامی خدشه‌ناپذیر است. وی گفته است: اقدام ارزشمند، با صلابت و نرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انهدام مواضع تروریست‌های داعش نمونه و بخشی از توان بازدارندگی و بالای دفاعی کشور ، همه جانبه و پشیمان‌کننده است که برای دشمنان می‌تواند بسیار کوبنده‌تر هم باشد.  

  پوردستان: دنیا بداند برای دفاع از آرمان ها انگشت ما روی ماشه است به گزارش میزان، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در خصوص حمله موشکی سپاه به مواضع داعش گفت: دنیا مشاهده کرد که با خشم مقدس و کنترل شده فرزندان مدافع ملت در قالب موشک‌های «ذوالفقار»، توفانی مهیب و ویرانگر بر سر لانه‌ها و مخفیگاه‌های خفاشان داعشی باریدن گرفت.  

اسماعیلی: فقط موشک تست نمی کنیم، لازم باشد استفاده هم خواهیم کرد «پرویز اسماعیلی» معاون اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در واکنش به حمله موشکی سپاه، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بالاخره بعضی ها در منطقه باید می فهمیدند که ما فقط موشک تست نمی کنیم، لازم باشد استفاده هم خواهیم کرد. آتش به اختیار ماست.

  روایت بعیدی نژاد از اراده و ظرفیت ایران برای مقابله با تروریسم «حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در انگلیس در پیامی توئیتری نوشت: حمله موشکی ایران علیه پایگاه نظامی داعش اراده و ظرفیت ایران برای مقابله با تروریسم و تهدیدات امنیتی را به نمایش گذاشت.

  مطهری: حق داشتیم به مرکز فرماندهی تروریست ها حمله کنیم  علی مطهری نیز حمله موشکی سپاه پاسداران به تروریست‌ها را اقدامی بجا و متقابل دانست و گفت: ایران حق دارد تروریست ها را در هرکجای دنیا تعقیب کند. وی با تاکید بر این که این اقدام، عکس العملی نسبت به تحرکات تروریست ها در تهران بود، اظهارکرد: ما این حق را داشتیم که به مرکز فرماندهی آنها حمله کنیم  

استقبال علمای برجسته اهل سنت از حمله موشکی سپاه به مقر تروریست های تکفیری چهره ها و  علمای برجسته اهل سنت نیز از اقدام قاطعانه اخیر سپاه حمایت کردند. مولوی نذیراحمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری  بااشاره به این موضوع گفت: ایجاد فضای رعب و وحشت برای تروریست‌های تکفیری داعش جهت جلوگیری از افزایش قدرت آنها ضروری است و خوشبختانه این اقدام مقتدرانه سپاه در همین راستا زمینه ترس و ناامیدی دشمنان را فراهم کرد. ماموستا عبدالرحمن خلیفه‌زاده، امام جمعه بوکان نیز با تأکید بر این موضوع که صدای سیلی سپاه را باید حامیان داعش بشنوند، تأکید کرد: هیچ حرکت تروریستی را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم و در برابر اقدامات کارشکنانه دشمنان جواب لازم را می‌دهیم تا دیگر چشم طمع به دین اسلام و خاک کشورمان نداشته باشند. همچنین رحیمی رییس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ای کاش به عدد شهدای اخیر ۱۸ موشک شلیک می شد.

صالحی: زور آمریکایی، زر سعودی و تزویر داعشی، صلابت علوی را بهتر خواهد شناخت  «سید عباس صالحی» معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در صفحه توئیتر خود آورد: قدرت موشکی سپاه ایران دیرالزور را در هم کوبید. زور آمریکایی، زرسعودی و تزویر داعشی، صلابت علوی را بهتر خواهد شناحت  

ضرغامی: شلیک سپاه قلب همه ایرانیان را شاد کرد عزت‌ا... ضرغامی نیز در توئیتر خود در واکنش به حمله موشکی سپاه نوشت: «شلیک مرگبار موشک‌های سپاه به تجمع داعش قلب همه ایرانیان، به ویژه خانواده شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد را شاد کرد». 

حضرتی: دست مریزاد به برادرانم در سپاه «الیاس حضرتی» نماینده اصلاح طلب مجلس در توئیتر خود نوشت: دست مریزاد به برادرانم در سپاه پاسداران برای پاسخ قاطع به دشمن تکفیری. دشمن بداند کوچکترین تعرض به خاک ایران بی پاسخ نمی ماند.

  ابطحی: حمله موشکی به داعش غرور ملی را احیا کرد محمد علی ابطحی، مشاور رئیس دولت اصلاحات هم در پیامی نوشت: حمله موشکی از داخل خاک ایران به داعش، ایرانی ترین کاری است که غرور ملی را احیا کرد و باعث شد، به ایرانی بودنمان افتخار کنیم.

بهنود: در این مرحله دنیا زبان غرور را بهتر می فهمد  در همین رابطه واکنش چهره های اپوزیسیون نظام نیز به نوبه خود قابل توجه بود. مسعود بهنود، از تحلیلگران بی.بی.سی پس از عملیات موفقیت آمیز موشکی سپاه در توئیتر نوشت: از دید من، مماشات و هر نوع نمایش ضعفی در برابر ترامپ در این وضعیت خطاست. مماشات پای میزمذاکره است. در این مرحله دنیا زبان غرور را بهتر می فهمد.  

علیزاده : این اتفاق پیروزی استراتژی کلان رهبر ایران بود  علی علیزاده از دیگر کارشناسان برنامه های بی.بی.سی در توئیتر با هشتگ #خامنه ای نوشت: دیشب پیروزی استراتژی کلان و آینده نگر  با کسی بود که به رغم ۳دهه تخریب ۲۴ساعته چهره‌اش توسط دشمن خارجی و مخالف داخلی ، تسلیم و خلع سلاح نشد.

  مهاجرانی: پیامی روشن، مقتدرانه و به هنگام بود  عطاء ا... مهاجرانی وزیر دولت اصلاحات که هم اکنون ساکن لندن است هم در توئیتی نوشت: حمله موشکی به مقر داعش در دیرالزور فراتر از حمله به داعش و انتقام شهیدان عملیات ترور در تهران است. پیامی روشن، مقتدرانه و به هنگام به همه.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.